Mini Poradnik Pieluchowania - jakie pieluszki kupić dla noworodka ? Część II - Warstwa nieprzemakalna

 

WARSTWA NIEPRZEMAKALNA

-> OTULACZE : ze względu na materiał z którego są wykonane otulacze dzielimy na :


* otulacze wełniane:
są uszyte z wełny ( różnej ). Mogą być uszyte z tzw. tkaniny wełnianej lub z dzianiny wełnianej. Te z tkaniny są cieńsze i mniej plastyczne ( świetnie sprawdzą się nadzień - będą bardzo zgrabne ) lub z tzw. dzianiny wełnianej (będą dobre na noc, na formowankę lub większy wkład; są bardziej miękkie i plastyczne, ale grubsze i mniej zgrabne od tych z tkaniny );


* otulacze PUL :
uszyte z materiału PUL. Jest to poliester pokryty nieprzemakalną membraną;


-> GATKI wełniane lub PUL
: kształtem przypominają bllomersy, krótkie spodenki lub majteczki. Są bardzo proste w zakładaniu. Występują w wielu rozmiarach. Będą idealnym rozwiązaniem na noc w połączeniu z formowanką.


-> LONGI wełniane lub PUL:
kształtem przypominają spodnie lub po prostu getry. Również będą idealnym rozwiązaniem nanoc, ale również na dzień w okresie jesienno - zimowym. Jest tobardzo prosty i wygodny sposób pieluchowania. Pod gatki lub longi możemy założyć formowankę, tetrę, prefoldy lub preflaty.

-> KIESZONKA PUL : jest podobna do otulacza, ale rożni się tym, że od strony wewnętrznej jest doszyta kieszeń do której wkładamy wkład chłonny. Kieszeń może być uszyta z różnych materiałów o różnych właściwościach. Ze swojej strony polecam wybieranie naturalnych materiałów od strony skóry dziecka. Eko Manufaktura szyje kieszonki z kieszenią tetrową z tetry BIRDSEYE oraz dzianiną bambusową, która zwiększa chłonność pieluszki, a dodatkowo bardzo szybko rozprowadza wilgoć do wnętrza pieluszki. W Eko Manufaktura znajdziesz również kieszonki z coolmaxem.