Pieluchy wielorazowe jako skuteczna pomoc w walce z atopowym zapaleniem skóry malucha.

 

Pieluchy wielorazowe jako skuteczna pomoc w walce z atopowym zapaleniem skóry malucha.

Każda mama, która troszczy się w swoje maleństwo, dba nie tylko o dobre samopoczucie dziecka. Dba przede wszystkim o jego zdrowie- nie tylko w kontekście odpowiedniego odżywiania czy systematycznych kontroli lekarskich, ale też w kwestiach stanu skóry pociechy. Niestety, jednym z dość często występujących problemów najmłodszych jest atopowe zapalenie skóry. Czym jest i jak sobie z nim skutecznie radzić? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Atopowe zapalenie skóry - jak walczyć - skuteczne sposoby na azs

 

Czym tak naprawdę jest atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry związane jest z genetyczną reakcją organizmu na alergeny środowiskowe- na przykład pożywienie, pyłki roślin, czy inne zewnętrzne nośniki alergenów. Objawia się przede wszystkim poprzez zaczerwienioną skórę malucha, uciążliwe swędzenie, zakażenia, a nawet objawy astmy. Z racji tego, że AZS doskwiera nawet 1/3 światowej populacji, nazywane jest chorobą cywilizacyjną. Nieleczone, może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia maluszka.

Co zalecane jest w kontekście leczenia AZS?

Kiedy pojawiają się pierwsze zaczerwienienia w okolicach przykrytych pieluchą, rodzice muszą przygotować się na stosowanie kilku metod niwelujących niepożądane reakcje organizmu dziecka. Jedną z najczęściej zalecanych metod leczenia AZS są… wielorazowe pieluchy. Teoretycznie banalna rzecz, która jednak konsekwentnie stosowana, może skutecznie wyeliminować dolegliwości związane z AZS.

W jaki sposób wielorazowe pieluchy mogą nam pomóc w zwalczaniu AZS?

Przede wszystkim, wielorazowe pieluchy mają z reguły zdecydowanie większą przepuszczalność powietrza w porównaniu z modelami jednorazowymi- a to jeden z kluczowych elementów z walce z AZS. Zaczerwieniona i podrażniona skóra dziecka przy ograniczonym dopływie powietrza nie ma możliwości odpowiednio się zagoić, przez co dochodzi do coraz bardziej intensywnych objawów. Dodatkowo, wilgoć sprzyja pojawianiu się drobnoustrojów, które tylko zaostrzają stan zapalny. Co więcej, pieluchy jednorazowe zawierają najczęściej cały szereg substancji chemicznych, które mogą być główną przyczyną AZS. Dlatego też, jeżeli Twój maluch ma tego typu problemy- postaw na pieluchy wielorazowe. Na efekty z pewnością nie będziesz musiała długo czekać.

W naszej ofercie znajduje się cały szereg pieluch wielorazowych, dedykowanych maluszkom z AZS. Możesz je sprawdzić pod tym linkiem.