POLITYKA ROZSĄDNYCH CEN, czyli jak rozumieć cenę naszych produktów ?

 

Cena – jak ją rozumieć w naszym sklepie?

 

Żyjemy w czasach, gdzie od zakupu produktu dzielą nas dwa kliknięcia, a od porównania ceny z innymi ofertami – o jedno kliknięcie więcej. Choć agregaty pokroju ceneo.pl, rankomat.pl czy innych, podobnych stron faktycznie są użyteczne, to należy pamiętać, by porównywać dwa identyczne egzemplarze. Mowa tu nie tylko o dokładnie tej samej nazwie produktu, ale także o jego właściwościach czy parametrach technicznych. Jeśli o tym zapomnimy, z łatwością wpadniemy w pułapkę „okazyjnych cen”, które poza najmniejszym uszczupleniem portfela, nie przyniosą nic dobrego.

Prowadząc Eko Manufakturę, przyjęliśmy politykę rozsądnych cen – nasze marże są symboliczne, a każda złotówka odpowiada realnej wartości i korzyści z użytkowania. Nie posiadamy rozproszonych oddziałów ani nie opłacamy celebrytów do reklamowania naszych produktów, dlatego możemy pozwolić sobie na zaproponowanie czegoś więcej, niż zwykłej pieluchy. Co wpływa na cenę naszych produktów – pokrótce wyjaśnimy w poniższym artykule.

 

Prawdziwie jakościowa wełna

Do wykonania produktów dostępnych w naszej Eko Manufakturze używamy wyłącznie wysokogatunkowej wełny sprowadzanej z Francji oraz Włoch. Pozyskujemy ją wyłącznie od wąskiego grona dostawców.

W naszych pieluszkach postawiliśmy na nową tkaninę wełnianą. Nie szyjemy pieluszek z wełny recyklingowej. Niestety, wiele mam nie wie, czym różni się wełna recyklingowa od wełny nowej, a tym samym nie rozumie różnicy w cenach pieluszek wełnianych.

Wskutek tego konsumenci mylnie utożsamiają hurtowo odzyskiwaną, gorszą jakościowo „wełnę z recyklingu” z wełną o zdecydowanie lepszych właściwościach. Musimy pamiętać o tym, że wełna recyklingowa pozyskiwana jest z używanych ubrań, które przeszły już jakąś „ drogę „ i jej wytrzymałość prawdopodobnie będzie o wiele niższa, niż wytrzymałość wełny nowej.

Ekologię możemy pojmować na różne sposoby. My stawiamy na ideę kupowania mniejszej ilości produktów o wyższej jakości.

 

Produkcja w kameralnych nakładach

Globalne koncerny masowo produkujące pieluchy jednorazowe zarządzają potężnymi kompleksami fabrycznymi. Jak można się domyślić, utrzymanie sprawnego funkcjonowania takich linii produkcyjnych wymaga ogromnych nakładów energetycznych i surowcowych. Część z tych produktów trafia na straty z uwagi na przeterminowanie niesprzedanych partii lub zniszczeń pomiędzy poszczególnymi etapami produkcji. Jakkolwiek by taki koncern się nie nazywał, z pewnością nie zasługuje na miano ekologicznej, dbającej o zasoby naturalne czy redukującej ślad węglowy.

Jednym z elementów naszej troski o środowisko jest produkowanie wyłącznie tylu produktów niemowlęcych, na ile dostajemy zapotrzebowanie. Nie chcemy sztucznie napędzać rynku w imię wypychania własnego portfela – chcemy wyłącznie odpowiadać na pragnienia i oczekiwania Klientów. Produkując pieluszki wełniane, pieluszki pu i inne akcesoria, działamy kameralnie, a potężne linie produkcyjne upraszczamy do niezbędnych narzędzi, pracy rąk własnych oraz wysokogatunkowej wełny, pulu produkowanego w Polsce oraz materiałów chłonnych najwyższej jakości.

 

Dbałość o najdrobniejsze detale

Każdy z naszych produktów wykonujemy osobiście, aktywnie uczestnicząc w procesie produkcyjnym. Od momentu wyboru bazowej wełny, czy innych materiałów przez szycie i nadrukowanie wzoru aż po pakowanie i wysyłkę jesteśmy obecni, tworząc pieluszki według naszej najlepszej wiedzy. Ponieważ stale nadzorujemy produkcję i sami bierzemy w niej udział, doskonale wiemy, jak wysoką jakością cechuje się każdy pojedynczy egzemplarz. Odpowiednie ułożenie materiału, właściwe nadrukowanie wzoru czy prawidłowe prowadzenie naszyć to dla nas standardowa, rutynowa procedura.

Część osób mogłaby stwierdzić, że to nadmiar troski, że tę energię moglibyśmy przeznaczyć na produkcję większej liczby pieluszek lub akcesoriów. My jednak uważamy, że ta skrupulatność w kontroli jest niezbędna, by oferować wyłącznie najlepsze produkty dla naszych najmłodszych użytkowników. Choć jest to czasochłonne i niekiedy wyczerpujące zajęcie, to mamy świadomość, że to nasze i Wasze pociechy będą korzystać z produkowanych przez nas akcesoriów. Jak wszyscy wiemy, dzieci zawsze są brutalnie szczere w swojej opinii, tym bardziej zależy nam na ich stuprocentowej satysfakcji.

 

Możliwość pozyskania materiałów premium

Kolejna różnica, po której odróżnicie nas od marek produkujących akcesoria niemowlęce hurtowo i zrozumiecie naszą politykę cenową jest możliwość pozyskania materiałów premium. Na ich podstawie tworzymy specjalne grupy produktowe, które z reguły dostępne są na indywidualne życzenie Klienta. Przykładowo: jeśli masz ochotę samodzielnie zaprojektować swój otulacz wełniany, to u nas możesz dobrać każdy detal. Możesz też liczyć na komplet w postaci otulacza wełnianego, AIO i formowanki w tym samym wzorze, a to wszystko z materiałów jakości premium.

 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej nasze pieluszki wełniane szyte są z materiałów sprowadzanych głównie z Francji oraz Włoch. Często są to wełny sygnowane przez najbardziej znane marki modowe. Wybierając te materiały mamy pewność wysokiej klasy produktu o niezwykłej kolorystyce oraz designie.

 

 

Produkt z kategorii „jeden na lata”

Końcowym odbiorcą naszego produktu jest maluch – niezależnie od tego, czy ma 2 tygodnie, 2 miesiące czy 2 lata, przez cały czas będzie mógł korzystać ze swojego AIO lub pieluszki wełnianej w razie potrzeby. Jak to jest możliwe? Dzięki naszej specjalnej technice produkcji oraz przy wykorzystaniu najwyższej jakości surowców otrzymujemy produkt, który można z powodzeniem użytkować przez cały okres rozwoju dziecka. Elastyczność materiału dopasowuje się do anatomicznego kształtu maleństwa, a wytrzymałość sprawia, że nawet najbardziej dynamiczne aktywności nie uszkodzą ani nie zniszczą pieluchy.

Zakup naszych produktów można zatem postrzegać nie jako zaspokojenie doraźnej potrzeby dzieciątka, ale jako inwestycja w komfort i higienę przez następne kilkanaście miesięcy lub nawet lat. Dobrze zabezpieczone oraz przechowywane pieluszki posłużą jeszcze niejednemu dziecku. To także dobry start w etap rezygnacji z pieluch – rozwijającemu się dziecku łatwiej będzie przyswoić nawyk korzystania z nocnika właśnie po użytkowaniu produktu wielorazowego, zbliżonego do codziennej odzieży. Choć jednorazowy zakup pieluszek wielorazowych może okazać się droższy od zrobienia zapasu pieluch jednorazowych, to w ostatecznym rozrachunku i tak można zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych.